Zkušební focení nejen pro budoucí novomanžele
 

Ve smluvní ceně fotografování svateb a podobných časově a kvalitativně náročných akcí je standardně vždy zahrnuto zkušební focení. Možná si říkáte, že je to zbytečné. Že dobrý fotograf udělá pěkné fotky vždy a že tak pouze navyšujete svoje náklady. Vězte, že z hlediska finančního je to pro fotografa nevýhodné, a to je jistě jeden z důvodů, proč se s touto službou moc často nesetkáte. Toto zkušební focení je zásadní hlavně pro Vás, jak jsem sám poznal na vlastní kůži. Níže se dozvíte základní důvody, proč mi klienti vesměs vždy děkují, že jsem je ke zkušebnímu focení “přemluvil”. Jsou vztaženy ke svatbám, nicméně, obdobně to funguje i u jiných typů zakázek.

Důvod č.1 Organizace svatebního dne aneb těžko na cvičišti...
Zkušební focení není jen o focení. Pokud plánujete klasickou svatbu se vším všudy (přípravy, obřad, hostina, taneček, dort, zábava), tedy svatbu celodenní, je pro Vás organizace celého dne poměrně náročná a zásadní. Fotografovi letité zkušenosti Vám pomohou celý den lépe naplánovat a ideálně rozhodnout o čase Vašeho osobního focení. Rozhoduje zde mnoho faktorů - čas obřadu, přesuny autem, počet hostů, styl celodenní zábavy, ale i Vy samotní a Váš přístup k fotografii (baví mě to / je to jen nutnost, atd.).

Důvod č. 2 Ideální místo pro fotografování = Vámi vybrané místo
Ano, proč nefotit hned v parku vedle úřadu nebo na zámku a kolem něj. Věřte mi, že nejcennější fotografie pro samotné novomanžele vznikají na místech, která si sami vyberou a často jim i věnují nějaký čas a přípravy. Pamatuji pár, který sekal kopřivy den před svatbou, abychom se dostali k řece. Jindy jsme zajistili žebřík a židle a vznikly fotografie, které bychom bez zkušebka nikdy nemohli zrealizovat. Ženich s nevěstou se poznali na zmrzlině - proč nedomluvit se zmrzlinářkou malou výměnu za pultem. I motorkáři mají své konkrétní představy... Většinou prosím snoubence, aby mě při zkušebku vzali na svá oblíbená místa a pak společně rozhodujeme, kde je to nejzajímavější. Zároveň můžeme společně rozhodnout i o prostorách pro focení za deště - zámecké komnaty nejsou jedinou variantou. Často lze v místě fotografování domluvit focení v netradičních prostorách, sklepeních, v podkroví, zámeckých kuchyních, kotelnách, věžích kostelů, apod.

Důvod č. 3 Dokonalá nevěsta a téměř dokonalý ženich (to aby vynikla ta nevěsta:))
Je to i o focení, nebojte. Pro Vás i pro fotografa je zásadní určit si, co je na Vás fotogenické a co nikoliv. Pár obecných zásad platí prakticky vždy, jako např. jak to udělat, aby nevěsta neměla dvě brady nebo jak se správně dívat do objektivu. Někdy to jsou ale i určité maličkosti, které ve finále hrají velkou roli. Ve svatební den nám již stačí pár posunků a vždy již víte co po Vás chci - a přitom to vůbec nenarušuje pohodový chod dne.

Důvod č. 4 Uvolněná atmosféra = přirozená fotografie
Poznáme se, většinou si potykáme, pokud Vám to nevadí, naladíme se na stejnou notu... Budeme sehraní a to nám v samotný svatební den velmi pomůže. Nebudu pro Vás již cizím fotografem, co poskytuje potřebné služby, ale budu Davidem, který fotí Vás a Vaši svatbu. A v tom je velký rozdíl. Ideální je při zkušebním focení pozdravit i rodiče, zejména, pokud plánujete focení i příprav. Maminka se ráno v natáčkách bude určitě cítit lépe před člověkem, kterého již někdy předtím viděla, zejména, když ji hodlá v těch natáčkách fotografovat. Stačí stisknout ruku a pozdravit se:)

Důvod č.5 Profi civilní fotografie v ceně
Když tu a tam navštívím své zákazníky, velmi často se setkávám s tím, že u nich doma na stěnách vidím viset právě fotografie ze zkušebního focení. To mě velmi těší. Ačkoliv jejich hlavní důvod je lepší fotografie a nálada ve svatební den, mají zjevně pro páry velkou hodnotu. Za normálních okolností je cena takového focení min. 2000,- a Vy tyto fotografie získáte prostě jen tak:) Někdy je pár využije také na svatební oznámení, jindy mi zase volají jejich kamarádi, kteří z nich připravují promítání a jiné aktivity na večerní zábavu.

Fotografie ze zkušebního fotografování dostáváte na svatebním DVD nebo na přání zvlášť, a to v úpravách barva, čb a sepia.  

 

 

[Home] [Fotograf] [Technika] [Styl] [Co vyfotím] [Galerie] [Svatby] [Vzkazy] [Odkazy] [Kontakt]

super zumba
v Chrasti u Chrudimi

jazykové služby

výborná tepelná čerpadla

vzduch-vzduch
vzduch-voda

Honeymoon
jinak?
To dáte!!!

www.fotografove.info

když hledáte fotografa...