Vaše zumba
v Chrasti u Chrudimi

Co je ZUMBA?

Zumba je taneční fitness hodina zahrnující zábavu, výbornou hudbu a skvělou atmosféru. Hlavním základem je latinsko-americká hudba doplněná dalšími styly. Využívá tance jako salsa, merengua, cumbia, reggaeton, samba, cha-cha, belly dance a jiné dynamické tance. Vychází z principu, že cvičení by mělo být zábavné a jednoduché.

Zumba je konec nudné fitness-dřiny. Nastupuje atmosféra taneční párty. Přináší nefalšovanou radost z tance a pohybu při latinskoamerické hudbě. Není třeba mít zvláštní talent pro tanec. Kroky variací se během 1-2 lekcí naučí každý. Hodina udržuje klasické atributy fitness - rozhýbání, výdržovou kardio-část i část posilující. Zumba je pro každého a v každém věku. Zumba – to je především ATMOSFÉRA TANEČNÍ PÁRTY, na které vytancujete 500 – 1000 kcal za hodinu a zanechá ve vás skvělý pocit a dobrou náladu.

Kurzy Zumby by měli vyučovat jen lektoři s potřebným mezinárodním certifikátem.

Z historie ZUMBY

Zumba vznikla úplně náhodou v roce 1999 v Columbii, kdy Alberto Perez alias Beto zapomněl jeho hudbu na aerobic a jediné co měl u sebe, byla latinskoamerická hudba typu salsy, merengue... Beto neměl jinou možnost než improvizovat na latinskoamerickou hudbu. Z této hodiny vznikl nový revoluční fitnes program-ZUMBA!! Tato hodina se stala jednou z jeho nejpopulárnějších.

V roce 2001, kdy měl obrovský úspěch v Columbii, představil Zumbu i v USA. Zde byl osloven dvěma podnikateli, aby vytvořil globální skupinu. Jejich cílem bylo nabídnout Zumbu po celém světě. Po ohromující odezvě Zumba team vytvořil nový Zumba instruktorský program. V září roku 2006 bylo více než 2000 instruktorů po celém světě.